Druk lateksowy

Druk lateksowy

W technologii druku wielkoformatowego, znanej jako druk lateksowy, wykorzystuje się lateks oraz wodę. Materiały stosowane do pracy urządzenia są w 100% ekologiczne. Zastąpienie w tej technice rozpuszczalników wodą czyni je bardziej przyjaznymi dla zdrowia oraz środowiska. Podczas drukowania woda odparowuje z tuszu (bezzapachowo) i pozostawia na powierzchni materiału wyłącznie warstwę pigmentową.

Zastosowanie

Unikalne połączenie właściwości technologii solwentowej z atramentową oraz wyeliminowanie szkodliwych składników sprawiają, że druk lateksowy jest wykorzystywany z reguły w obiektach zamkniętych oraz pomieszczeniach często użytkowanych, w szczególności w przedszkolach, mieszkaniach, pomieszczeniach biurowych i usługowo-handlowych. Jest stosowany do drukowania na tanich i wyspecjalizowanych mediach.

Właściwości

W przypadku druku lateksowego warto zwrócić szczególną uwagę na jego doskonałe właściwości. Do najważniejszych należy zaliczyć:

  • odporność na czynniki zewnętrzne takie jak woda, promieniowanie UV, zmiany temperatur;
  • brak drażliwego zapachu i szkodliwych substancji;
  • możliwość zadrukowania różnych nośników (fototapety, płótno, banery, folie);
  • bardzo dobre odwzorowanie projektów (żywe kolory, większa skala między przejściami tonalnymi);
  • możliwość natychmiastowej aplikacji na powierzchnię;
  • trwałość produktu utrzymująca się nawet do 3 lat.

Co oferujemy?

Wykonujemy zlecenia w zakresie druku lateksowego z wykorzystaniem nowoczesnej maszyny. Stosujemy urządzenie HP Scitex LX820 gwarantujące wydruk o rozdzielczości 1200 dpi na powierzchni do 3,2 m szerokości. Wykonane dzięki niemu produkty wyróżniają się ostrością konturów oraz zachowują głębię czerni. Realizujemy usługi na papierze plakatowym, banerze frontlit (powlekanym), banerze backlight, jednostronnym banerze blockout, siatce mesh, folii samoprzylepnej oraz okiennej, tapetach, płótnie canvas. Przygotowujemy produkty w oparciu o indywidualne wymagania i pomysły naszych klientów.