Wersje językowe

Druk wielkoformatowy

Popularny druk wielkoformatowy stanowi powszechnie wykorzystywane rozwiązanie w poligrafii. Pozwala na zadrukowanie różnego rodzaju materiałów na dużej powierzchni. Stosowany jest przede wszystkim do celów reklamowych. Tą technika wykonywane są między innymi banery, bilboardy, szyldy reklamowe, siatki mesh, folie samoprzylepne. Ponadto warto zwrócić uwagę na rodzaje druku wielkoformatowego takie jak: solwentowy, mildsolwentowy, lateksowy, UV.

Jaki materiał i druk wybrać?

Dokonując wyboru najlepszej techniki, należy zastanowić się nad miejscem docelowym materiału zadrukowanego. W przypadku elementów wystawionych na intensywne działanie promieni słonecznych, opady oraz inne czynniki atmosferyczne jest polecana przede wszystkim technika UV o podwyższonej odporności na zróżnicowane warunki atmosferyczne. W pomieszczeniach mieszkalnych oraz obiektach intensywnie użytkowanych przez ludzi, w szczególności dzieci, zaleca się wykorzystanie bezpiecznej techniki lateksowej. Bazuje ona na zastosowaniu wody i lateksu, czyli składników o naturalnym pochodzeniu. W przypadku większości zastosowań można wykorzystać technologię solwentową. W zależności od wybranego typu atramentu odznacza się on odmienną trwałością (od kilkunastu miesięcy do kilku lat).

Dlaczego warto zainwestować w druk wielkoformatowy?

Jest to rozwiązanie, które pozwala stać się widocznym. Duże wymiary banerów, plakatów, siatek mesh oraz innych materiałów promocyjnych sprawiają, że stają się nośnym kanałem transmisji treści promocyjnych. Docierają do szerokiego grona odbiorców, także starszych, którzy nie korzystają z Internetu. Wykonane w nowoczesnej technologii materiały odznaczają się intensywnością kolorów, co dodatkowo przyciąga uwagę potencjalnych klientów.

Sklep jest w trybie podglądu
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe